• ساعت : ۰۰:۰۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ 
تجهیز مركز آموزشی و درمانی كوثر قزوین به دستگاه پیشرفته لاپاراسكوپی  این یكی از پیشرفته ترین دستگاه های لاپاراسكوپی و هیسترسكوپی استان است

دکتر ابوطالب سیمیاری، رئیس مرکز آموزشی و درمانی کوثر قزوین، گفت: با پیگیری های انجام شده و حمایت معاونت درمان استان ،یک دستگاه لاپاراسکوپی و هیسترسکوپی پیشرفته تحویل این مرکز درمانی شد .
وی خاطر نشان کرد که دستگاه قبلی مرکز علاوه بر قدیمی بودن و کیفیت پایین ،قابلیت های انجام عمل های سنگین را نداشت.
این مقام مسؤول اظهار امیدواری کرد: با همکاری گروه زنان در خصوص ارجاع بیماران نیازمند به دریافت این خدمت ، از مراجعه بیماران به تهران و سایر مراکز درمانی در استان های همجوار، ممانعت به عمل می اید و بانوان از سراسر استان می توانند در این مرکز خدمات درمانی مورد نیاز خود را دریافت کنند .
دکتر سیمیاری گفت: با توجه به شروع به کار دکتر ونوس چگینی متخصص زنان و زایمان ،پس از پایان دوره فلوشیپ لاپاراسکوپی و هیسترسکوپی و نیاز مرکز ،این دستگاه  مدرن و جدید تحویل و در اتاق عمل مرکز مستقر گردید . 

لاپاراسکوپی، کم ترین میزان تهاجم به بیمار 
دکتر ونوس چگینی، متخصص زنان و زایمان هم در این رابطه بیان کرد که کلیه عمل هایی که از طریق برش روی شکم انجام می شود مانند خارج کردن رحم ،میومکتومی ، درمان حاملگی خارج از رحم ،کیست های تخمدان و جراحی های اندومتریوز ... با روش لاپاراسکوپی با کم ترین میزان تهاجم به بیمار انجام می شود.
وی گفت: خارج کردن پولیپ، فیبروم ،ازادکردن چسبندگی های داخل رحمی ،برداشتن سپتوم های رحمی و خروج IUD از قابلیت های دستگاه هیسترسکوپی این دستگاه است . 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.20.0
    V6.0.20.0