• ساعت : ۰۰:۰۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ 
در مركز آموزشی و درمانی كوثر قزوین اولین بیمار مبتلا به ویروس كرونا از طریق اكسیژن مركزی، اكسیژن تراپی شد

دکتر ابوطالب سیمیاری، رئیس مرکز آموزشی و درمانی کوثر قزوین، گفت: با پایان عملیات لوله کشی گازهای طبی، اکسیژن تراپی بیماران بستری در  بخش های درمانی این مرکز از طریق اکسیژن مرکزی آغاز شد.

وی اظهار کرد: با توجه به افزایش تعداد بیماران مبتلا به کووید19 و همچنین افزایش سطح آمادگی لازم برای ارائه خدمات احتمالی، تمامی اتاق های بخش جراحی زنان که در حال حاضر به بیماران کرونایی اختصاص داده شده است و دو اتاق بخش بعد از زایمان، ICU2 و بخش آندوسکوپی، به سیستم اکسیژن مرکزی مجهز  شدند.

به گفته این مقام مسؤول، طبق هماهنگی های انجام شده با دفتر فنی و اداره خدمات دانشگاه علوم پزشکی قزوین و طی مراحل قانونی، در کمترین زمان ممکن، قرارداد، منعقد، و پیمانکار شروع به کار کرد. وی ادامه داد که روز دوم مرداد 1400  بر بالین بیماران و با حضور دست اندرکاران این پروژه، لوله کشی گازهای طبی، بهره برداری شد.

دکتر سیمیاری، از همکاری رییس و معاونان درمان و توسعه مدیریت و منابع، بخاطر مساعدت های ویژه در عملیاتی شدن این پروژه،  قدردانی کرد.

دکتر روح اله کلهر، مدیر مرکز آموزشی و درمانی کوثر قزوین نیز هزینه این پروژه را بالغ بر چهار میلیارد و 700 میلیون ریال اعلام کرد که ضمن صرفه جویی های انجام شده، ارائه خدمات برای بیماران نیز به شکل قابل توجهی آسان تر می شود و با پایان این عملیات، در بخش های یاد شده، نیاز به کپسول اکسیژن رفع می شود

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.20.0
    V6.0.20.0