• ساعت : ۱۰:۰۱
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۸/۰۵ 
سرطان تخمدان ،بی صدا وموذیانه پیشرفت می كند


به مناسبت هفته سلامت بانوان، دکتر شکوه السادات ابوترابی متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ پره ناتالوژی، در همایشی در سالن اجتماعات مرکز آموزشی و درمانی کوثر، ضمن هشدار نسبت به انواع سرطان ها و خطر زگیل تناسلی برای بانوان؛ گفت: سرطان تخمدان موذی ترین سرطان هاست که بسیار پنهانی و بی سرو صدا رشد می کند.
وی اظهار کرد که با انجام ماموگرافی، سونوگرافی، آزمایشات دوره ای سالانه و غربالگری می توان در پیشگیری  و تشخیص به همگام سرطان های شایع بانوان از جمله سرطان تخمدان ،سرطان سرویکس ( دهانه رحم) و سرطان پستان اقدام لازم و به موقع داشت.
این همایش  با موضوع سلامت دختران و زنان همچنین  خود مراقبتی های مربوط به این گروه برگزار شد و مدیرگروه زنان دانشگاه علوم پزشکی قزوین، مصرف سیگارو دخانیات ، فشار خون بالا ، بالابودن گلسترول ، داشتن اضافه وزن ، نداشتن فعالیت فیزیکی مناسب (ورزش نکردن) و دیابت را از فاکتورهای خطرناک گروه زنان عنوان کرد.
دکتر ابوترابی از زنان در خانواده به عنوان ستون خانه و خانواده یاد کرد و گفت: با توجه به نقش حیاتی و کلیدی زنان به  عنوان همسر و مادر در خانواده ،باید علاوه بر اهمیت دادن به سلامت جسم و جان خود در خصوص مسایل روحی و روانی خود نیز حساسیت ویژه داشته باشند . وی ادامه داد که تغییرات هورمونی  در سنین بلوغ، دوران ازدواج ، بارداری و زمان یائسگی تغییراتی با دامنه نوسانات بسیار بالا در زنان ایجاد می کند که یاید نسبت به آنها آگاهی کافی داشته باشیم .
گفتنی است، این همایش در محطیط شاد و دوستانه روز سوم آبان 1401 برگزار شد . 
 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.20.0
    V6.0.20.0